17. august
19.30
Kino Sõprus

Vana-Posti 8
Kestus 65 min


Meie mälestuste varjudes elavad rääkimata lood. Unustatud narratiividele valgust heites leiame sideme oma minevikuga, sellest sünnib jõud ja mõistmine. Nii loome tervikliku minapildi, mis kujundab meie edasise saatuse.


The Record

Režissöör: Jonathan Laskar
Aasta: 2022
Kestus: 8:38
Riik: Šveits
Tootja: Punched paper films

Sünopsis:
Antiiksete muusikariistade kaupmees saab rändurilt maagilise vinüülplaadi: „See loeb mõtteid ja esitab kadunud mälestusi“. Lõputa plaadi lummuses antiigikaupmees kuulab seda üha uuesti ja meenuvad tema lapsepõlve ununenud mälestused.

The Family Portrait

Režissöör: Lea Vidakovic
Aasta: 2023
Kestus: 14:35
Riik: Horvaatia, Prantsusmaa, Serbia
Tootja: Adriatic Animation, Vivement Lundi!, Biberche Productions

Sünopsis:
„Igal perekonnal on oma asjaolud ja probleemid, millest saavad täielikult aru ainult selle liikmed.“ – Daisaku Ikeda

Austria-Ungari on kokku varisemas ning Andras ja tema tütar on üllatunud, kui neid külastab Andrase ettearvamatu vend Zoltan, kes tuleb koos suure perega.

Love Me True

Režissöör: Inés Sedan
Aasta: 2023
Kestus: 7:40
Riik: Prantsusmaa
Tootja: Lardux Films

Sünopsis:
Laurence otsib meeleheitlikult armastust. Sõbra soovitusel läheb ta hingesugulase leidmiseks kohtingute veebilehele. Ta jääb sõltuvusse oma telefonist ja mürgisest mehest.

All Is Lost

Režissöör: Carla Pereira ja Juanfran Jacinto
Aasta: 2022
Kestus: 7:00
Riik: Hispaania
Tootja: Mammut Films, Mansalva Films, Inaudita

Sünopsis:
Perekond Pérez on peaaegu normaalne pere, kuigi käitub mõnevõrra probleemselt. Paar kavatseb viljastada muna, mille naine eile õhtul munes.

The Angst and the Bliss

Režissöör: Mangoosta (Lucia Malerba ja Niccolò Manzolini)
Aasta: 2022
Kestus: 15:00
Riik: Itaalia, Prantsusmaa
Tootja: Bo Film, Kilowatt, Ikki Films, Innervision

Sünopsis:
1933. aasta 14. juuli õhtul sulgeb kirjanik Raymond Roussel Palermo hotellis Des Palmes oma toa ukse. Ta neelab tablette, lohistab madratsi toa keskele ja heidab sellele pikali. Järgmisel hommikul leiab ta kaaslane koos teenijaga tema laiba. Kas ta on tõesti surnud? Või ületas ta piiri, mida ta pidas vastuvõetamatuks? Piiri reaalsuse ja kujutlusvõime vahel.

The Garbage Man

Režissöör: Laura Gonçalves
Aasta: 2022
Kestus: 11:50
Riik: Portugal
Tootja: Rodrigo Areias – Bando à Parte

Sünopsis:
Ühel kuumal augusti pärastlõunal laua ümber kogunenud pere mälestab onu Botãot: koloniaalsõda ja emigreerumist Prantsusmaale, kus ta elas ja töötas kolmkümmend aastat prügimehena. Igaühe mälestused põimuvad, et jutustada lugu mehest, kes elas rasket elu abiks huumor ja fantaasia, nagu siis, kui ta naasis Belmontesse kaubikuga täis prügi, mis osutus tõeliseks aardeks.