Gerben Schermer
Kaasaegse- ja animatsioonikunsti kuraatorina on Gerben Schermer (Holland) tuntud oma kvaliteedi ja uuendusmeelsuse poolest. Aastatel 1985–2018 lõi ta, juhtis ja arendas rahvusvahelist Hollandi animafilmi festivali (HAFF). Schermeri animatsioonikunsti esitlustes on ühest küljest ambitsioonikust, kuid samas ka intiimset ja ligipääsetavat – see hõlmab pühendunud ja eksperimentaalseid programme, animatsiooniinstallatsioone ja residentuure eri maade kunstnikega.

Ruth Lingford
1953. aastal Londonis sündinud Ruth Lingford on teinud kuninglikust kunstikolledžist lahkumise järel 1992. aastal “halva enesetunde” lühifilme. Tema filmid “Surm ja Ema”(1994), “Sõjanaudingud” (1997) ja “Väikesed Surmad” (2010) on võitnud rohkelt rahvusvahelisi auhindu. Ta on töötanud ka dokumentaalfilmide ja muusikavideotega. Ruth on õpetanud Ühendkuningriigis Royal College of Art’is ja National Film and Television School´is, kuid alates 2005. aastast õpetab ta Harvardi ülikoolis, kus ta on kunsti-, filmi- ja visuaaluuringute osakonna animatsiooni vanemlektor.

Sander Joon
Sander Joon on animatsioonikunstnik, kes on lavastanud kolm animafilmi: “Velodrool” (2015), “Moulinet” (2017) ja “Sounds Good” (2018), mis on teiste seas rännanud sellistel festivalidel nagu Annecy, DOK Leipzig, Ottawa, Go Short, Stuttgart, Fredrikstad, Kaboom, Supertoon, Animateka and GLAS. Joon oli ka kodumaise “Vanamehe filmi” (2019) üks kunstnikutest. Lisaks on ta töötanud VJ-kunstnikuna ja teinud kaasa telesarja Rick and Morty reklaami loomisel. Hetkel valmib Sandri käe all lühifilm “Sierra”, mille planeeritav esilinastus toimub 2022. aastal.