18. august
20.30
Kino Sõprus

Vana-Posti 8
Kestus 72 min


Mees ja haigur, lennuk ja liblikad, džäss ja jääpurikad. Kutsume teid unenäolisele rännakule, kus reaalsus tantsib kujutlusvõimega. Nautigem nende põgusate hetkede graatsilisust!


The Egret River

Režissöör: Wan-Ling Liu
Aasta: 2022
Kestus: 20:20
Riik: Taiwan
Tootja: Wan-Ling Liu

Sünopsis:
Linna kõrghoonete vahel peidab üksildane valvur ilusat põldu, mida keegi ei tea, ja kohtub seal haigruga; kuid linna laienemine ei lõpe kunagi, ühel päeval põld hävitatakse, haigur põgeneb jälgi jätmata ja mees hakkab nägema salapäraseid nägemusi…

Resting Fog

Režissöör: Nikolett Fábián
Aasta: 2022
Kestus: 5:14
Riik: Ungari
Tootja: Moholy-Nagy University of Art and Design

Sünopsis:
Eksperimentaalne animafilm „Pidev udu“ kujutab mälupildi taaselustamise – ja sellele järgneva lagunemise – protsessi omavahel seotud piltide seeria abil. Filmi tegevus toimub väljamõeldud unenäolises sanatooriumis, mida ümbritseb meri ja loojuv päike. Piltide mõjul püüab film juhtida vaatajaid hüpnootilisse vaimu- ja tundeseisundisse, kus on võimalik kogeda mälu mitmekesist iseloomu ja meeldivat, kuid üürikest rõõmu mälestustesse laskumisest.

Oneluv

Režissöör: Varya Yakovleva
Aasta: 2022
Kestus: 10:35
Riik: Venemaa
Tootja: SHAR Studio

Sünopsis:
Võõrad külastavad noore paari kodu. Kasutades ära võõrustajate külalislahkust, sunnivad ootamatud külalised paari tormakalt käituma, mis viib väljakujunenud korra ja harmoonia hävimiseni perekonnas.

Ice Merchants

Režissöör: João Gonzalez
Aasta: 2022
Kestus: 14:33
Riik: Portugal, Prantsusmaa, Suurbritannia
Tootja: COLA Animation, Wildstream, Royal College of Art

Sünopsis:
Iga päev hüppavad isa ja poeg kaljuseinal olevast külmast majast langevarjuga külla, kus nad müüvad enda toodetud jääd.

Airborne

Režissöör: Andrzej Jobczyk
Aasta: 2021
Kestus: 7:35
Riik: Poola
Tootja: Letko

Sünopsis:
„Õhus“ on sürrealistlik animatsioon, mis ühendab lendavate masinate maailma taime- ja loomariigiga. Piloot kaotab lahingus sihtmärgi, mis viib tragöödiani. Lennuk kukub puuvõrasse. Lõplikuna näiv tragöödia avab ajaloos uue etapi. Õnnetuse paigas tärkab uus elu ja nüüd peab see lahendama oma päritolu müsteeriumi. „Õhus“ on lugu kirest, selle juurtest ja räägib meile, mida tuleb kaotada, et uuesti sündida.

11

Režissöör: Vuk Jevremovic
Aasta: 2022
Kestus: 5:28
Riik: Horvaatia, Saksamaa
Tootja: Vuk Jevremovic

Sünopsis:
Kolm meisterlikku jalgpallurit. Nad võivad mängu ajal imesid teha ja lüüa võimatuid väravaid, kuid mis toimub nende peas, kui nad hakkavad penaltit lööma?

Miles Davis – What’s Love Got to Do With It

Režissöör: Irina Rubina
Aasta: 2022
Kestus: 4:20
Riik: Saksamaa, USA
Tootja: iraru.films

Sünopsis:
Täheinimesed kõnnivad läbi öö. Igaüks neist üksi, oma tantsus, millega kaasnevad säravad voolavad lained. Need väikesed säravad kriipsukesed võivad viia nad pimedusest välja sürrealistlikku, salapärasesse ja rõõmsasse maastikku, kui kõik läheb õigesti.

Marie. Eduardo. Sophie

Režissöör: Thomas Corriveau
Aasta: 2022
Kestus: 3:15
Riik: Kanada
Tootja: Thomas Corriveau

Sünopsis:
Lummav mõtisklus liikuvatest kehadest ja maalimisest, kus osalevad kolm suurepärast kaasaegse tantsu esinejat Montrealist, Marie Mougeolle, Eduardo Ruiz Vergara ja Sophie Corriveau.