20. august 2021
11.00-18.00
Eesti Kunstiakadeemia ruum A-501


Animist Tallinn pakub noortele võimalust jutustada oma lugu läbi animafilmi kasutades materjalina plastiliini. Filmide teemaks on loomad ja loodus. Võtteplatsil töötatakse paaridena, luuakse tegelased ja dekoratsioonid, salvestatakse liikumine kaadrite kaupa ja valmis film helindatakse kohapeal. Kaaslase võib leida kohapealt või registreeruda juba koos sõbraga. Töötuba toimub ühe lõbusa, aga intensiivse ja põneva päeva jooksul. Töötoa lõpptulemuseks valmib igal paaril oma lühifilm. Päeva jooksul ootavad osalejaid ka põnevad lisategevused. Töötuba viivad läbi rohkelt auhindu pälvinud kodumaise plastiliini-animafilmi “Teofrastus” autorid Sergei Kibus ja Pärtel Tall. Töötoas kasutame vabavara programmi MonkeyJam.

Töötoas valminud filmide esitlus 21. augustil kell 12.00 lasteprogrammi eel Eesti Kunstiakadeemias A-101. Vaata kava siit.

Osalustasu 20 eurot, kui registreerid koos sõbraga on hind kahepeale 35 eurot.

Osalustasu sisaldab kõiki vajalikke töövahendeid, vahvaid juhendajaid ning tasuta pääset koos vanemaga järgmise päeva lõuna ajal toimuvale lasteanimatsioonide linastusele. Kui Sul on oma nutitelefon, võid selle töötuppa kaasa võtta, et õppida lisaks mõned animatsiooni nipid.

Töötoast ootame osavõtma noori vanuses 10-16.
Osalejate arv on piiratud.
Registreeruda saab lehe ülaosas oleva nupu kaudu.