17. august
23.00
Kinomaja
Uus 3
Kestus 82 min


Kui tuled kustuvad, küllastub õhk keelatud tunnetest, haarates meie tegelased erootiliselt laetud lugude keerisesse. Mida tunneb naine tegelikult, kui ta saab orgasmi ja mida tunneb kass, kui ta end sügab? Kuidas karjuvad kannibalid ja mida teevad metsavaimud, kui keegi neid parasjagu ei vaata?


KLIMAX

Režissöör: Bea Höller
Aasta: 2022
Kestus: 2:46
Riik: Saksamaa
Tootja: Filmakademie Baden-Württemberg GmbH

Sünopsis:
KLIMAXis loome abstraktsete ja assotsiatiivsete piltidega naisorgani sisemaailma. Me peategelane Barbie läbib muutumisprotsessi. Ta ilmub nagu Alice Imedemaal maagilisse maailma täis kiusatusi ja rõõmu. Fantastiline koht muudab teda vähehaaval ja vabastab ta jäikusest ja allasurutusest. Ta läbib mitmeid erinevaid faase, sulades erutusest, kuni jõuab haripunkti – selge orgasmini – ja muutub vedelaks võlugeeliks. Selles protsessis ei tekita erootikat kõike näitavad pildid, vaid assotsiatiivsed kujundid ja liikumine.

Weekly Therapy for the Mental Health of Anti Wizards

Režissöör: Áron Siegler
Aasta: 2022
Kestus: 11:37
Riik: Suurbritannia, Ungari
Tootja: Royal College of Art

Sünopsis:
Lugu ookeanist, saarest ja erakordsest munast, mis annab igaühele selle läheduses piiramatu maagilise jõu. Noh, mitte päris kõigile. Vähesed õnnetud erandid kogunevad teraapiasse, et saada üle oma elu tragöödiast, samas kui nad ei oska isegi arvata, et saare saatus on nende kohmakates kätes.

Tongue

Režissöör: Kaho Yoshida
Aasta: 2022
Kestus: 2:02
Riik: Kanada, Jaapan
Tootja: Kaho Yoshida

Sünopsis:
Väsinud sellest, et mehed räägivad, otsustab naine oma keele vabastada.

The Rubbings of Trajectories

Režissöör: Cheng-Hsu Chung
Aasta: 2023
Kestus: 3:58
Riik: Taiwan, Saksamaa
Tootja: Cheng-Hsu Chung

Sünopsis:
„Trajektooride hõõrdumine“ on intiimne vaade ruumile ja mälule. Film, mis on inspireeritud reisimisest erinevates linnades üle maailma, kutsub vaatajaid lipsama kellegi teadvusesse ja kogema seost sise- ja välismaailma vahel. Kuigi ümbrus muutub pidevalt, läbib ka meel mitmeid muutusi.

Wooden Mirror

Režissöör: Sergi Sánchez
Aasta: 2022
Kestus: 12:16
Riik: Hispaania, Itaalia
Tootja: Sergi Sánchez

Sünopsis:
Ambo on prints kuningriigis, kus valitsevad konkreetsed ja vaieldamatud reeglid: kõik mehed on sõdalased ja kaitsevad kuningriigi piire ning kõik naised on medõed ja ravivad haavatud mehi.

The Secret Lives of Lesbians Cats

Režissöör: Kate Jessop
Aasta: 2023
Kestus: 1:38
Riik: Suurbritannia
Tootja: Kate Jessop

Sünopsis:
Millest kassid räägivad, kui nende omanikke pole? Mida nad lesbidest omanikest tegelikult arvavad? „Lesbide kasside salajane elu“ on uus episood „Planet Pussy Willowst“, mis on mitme auhinnaga pärjatud komöödiasarja „Tales From Pussy Willow“ feministlik ulmearendus.

Think of the Children

Režissöör: Dana Yeva Petrov
Aasta: 2022
Kestus: 5:40
Riik: Iisrael
Tootja: Bezalel Academy

Sünopsis:
Mets põleb, kuid loomad on hõivatud tõeliselt põletava küsimusega – kas hamster sööb oma lapsi? Must komöödia ja libadokumentaal.

Let’s Roll

Režissöör: Chloé Musa, Annabelle Tamic, Alexandre Terrier, Louis Lukasik, Yann Laurent, Camille Flinois ja Philip Gonçalves
Aasta: 2022
Kestus: 5:27
Riik: Prantsusmaa
Tootja: Pôle 3D

Sünopsis:
Sukeldumine värvika peo kaleidoskoopi.

My Private Volcano

Režissöör: Xi Chen
Aasta: 2022
Kestus: 5:25
Riik: Hiina
Tootja: Xi Chen

Sünopsis:
Anime-tüdrukud kasutasid ühiselt ära valgete robotite elutsüklit ja tõid maailmasse pisarad. Pisarad langesid anime-tüdrukute peale, kes lasid end korda mööda tabada, et saada isiklik vuajeristlik ruum, mida avastada ja laiendada.

Pussy Love

Režissöör: Linda Krauss
Aasta: 2023
Kestus: 4:10
Riik: Saksamaa
Tootja: Filmakademie Baden-Württemberg GmbH

Sünopsis:
Lahe Kass kutsub sind liituma Pussy Love’i maailmaga. Naudi kire ja laiskuse vaatemängu! Lõbutseme tisside ja tillidega. Küüned on teravad, limonaad mullitab ja kasukas saab märjaks. Romantika on kitš. Kuid isegi kõige tülpinum kass võib armastusse eksida.

Algodreams

Režissöör: Vladimir Todorovic
Aasta: 2023
Kestus: 11:37
Riik: Austraalia
Tootja: Hoopsnake Studio

Sünopsis:
„Algodreams“ on loodud lastes tehisintellektidel ette kujutada elu tulevikku planeedil Maa. Need unistasid ajamasinatest, mälumasinatest, flamingodest, mis ookeanid päästavad, tehisintellekti tsivilisatsioonist, mis hävitab inimesed planeedi kaitsmiseks, ja isesõitvatest jalgratastest, mis armuvad. Need algoritmilised nägemused on teinud võimalikuks inimesed, kes teevad kangelaslikke jõupingutusi uute tehisintellekti taristute ehitamiseks, lubades luua maailmas elamiseks olulisi teenuseid. „Algodreamsi“ loomisel abistas inimene masinaid, edastades sõnumeid erinevate tehisintellektide vahel, mis ei suuda praegu üksteisega suhelda. Tulemus on meelelahutuslik ja šokeeriv. Näeme masinate võimet jäljendada, sünteesida, üllatada ja ümber jutustada lugusid, mida inimesed on juba kujutlenud ja kirjutanud. Samal ajal kui masinad muutuvad imelisteks jutuvestjateks, animaatoriteks või näitlejateks, rügavad inimesed, et luua masinloovuse ja -intelligentsuse uusi vorme.

Menagerie

Režissöör: Jack Gray
Aasta: 2022
Kestus: 4:26
Riik: USA
Tootja: Jack Gray

Sünopsis:
Iga päev käib elu loomaaias nagu kellavärk. „Loomaaed“ uurib kaasaegse linnaelu igapäevaseid liikumisi ja tavalisi ülesandeid. Filmi sadade animeeritud tegelaste korduv käitumine uurib, kuidas meie igapäevaelu korduvad tegevused moodustavad kiiresti lõputu abstraktsiooni kaleidoskoobi.

Peeping Thomas

Režissöör: Thomas Costa Freté
Aasta: 2022
Kestus: 1:10
Riik: Rootsi
Tootja: Vurpa

Sünopsis:
Naine saab teada, et ta abikaasa filmib teda.

Ashkasha

Režissöör: Lara Maltz
Aasta: 2022
Kestus: 6:17
Riik: Hispaania, Argentiina
Tootja: Lara Maltz Animation

Sünopsis:
Ashkasha on elusolend, keda juhib uudishimu. Selle tagajärjel kaotab ta pea ja jääb lõksu sügavustesse, kuhu ta avastusretkele sukeldus.

Our Love Is Immortal

Režissöör: Ender Yildizhan ja Ozan Akyol
Aasta: 2023
Kestus: 3:32
Riik: Türgi
Tootja: KALT

Sünopsis:
Väike poiss muretseb düstoopilises tulevikus vanemate suhte pärast.