19. august
14.00
Kinomaja
Uus 3
Kestus 51 min


Elevant, hiir, metsavana ja surm – kõiki neid kummalisi tegelasi võid sel animeeritud rännakul kohata ja tundma õppida. Elutee on täis üllatusi, kunagi ei tea, kes sind järgmise käänaku taga ootab.


The Boy and the Elephant

Režissöör: Sonia Gerbeaud
Aasta: 2022
Kestus: 6:40
Riik: Prantsusmaa
Tootja: Xbo Films

Sünopsis:
Elevandi peaga uue õpilase saabumine kutsub klassis esile pilked ja sarkasmi. Üks õpilastest paistab olevat kummalisest lapsest lummatud ja häiritud.

Hiraeth

Režissöör: Rianne Stremmelaar
Aasta: 2023
Kestus: 7:54
Riik: Holland
Tootja: Valk Productions

Sünopsis:
Pärast lahkuminekut on Wendy silmitsi uue katsumusega, ta läheb tagasi ühikasse. Vastumeelselt ja murtud südamega püüab ta uuesti joonele saada.

The Song of Flying Leaves

Režissöör: Armine Anda
Aasta: 2023
Kestus: 12.37
Riik: Armeenia, Iraan
Tootja: Hoshkee Film

Sünopsis:
Teekond unelmasse, mida juhib kohtumine 12-aastase tüdruku Suna, kes kasutab tekina lehti, ja salajaste teadmistega vanamehe vahel. Mõtisklus sõprusest isa ja tütre, õpetaja ja õpilase, täiskasvanu ja lapse vahel ning teest, mis võib muuta võimatu võimalikuks.

Deadline

Režissöör: Idan Gilboa
Aasta: 2023
Kestus: 12:49
Riik: Iisrael
Tootja: WingzOn studio

Sünopsis:
„Tähtaeg“ on must komöödia ja stop-motion lühifilm, mis uurib võimutasakaalu bürokraatia, surma ja eakate kassidele pühendumise vahel. Selle keskmes on lugu kahe ühiskonna hoolimatusest ja lugupidamatusest häiritud vanema daami vaprast sõprusest ja solidaarsusest.

Inglorious Liaisons

Režissöör: Chloé Alliez
Aasta: 2021
Kestus: 11:02
Riik: Prantsusmaa
Tootja: Vivement Lundi !

Sünopsis:
Täna on Lucie, Maya ja nende sõprade suur pidu. Isegi Jimmy on kohal – kõik teavad, et ta on siin Maya pärast. Aga just siis, kui peaks asja saama, taipavad Maya ja Lucie, et neil on teineteise vastu varjatud, õrnad ja segased tunded. Neil on raskusi oma koha leidmisega sel õhtul täis alkoholi, suurepärast muusikat ja mäslevaid hormoone.