august 18, 2021

17:00

Eesti Kunstiakadeemia, Põhja puiestee 7 Tallinn

Kutsetega / With invitations only


EESTI

Animatsioon ja kaasaegne kunst
18.-21.08.2021
kuraatorid Gerben Schermer ja Yiorgos Tsangaris
tekst Anet Ter Horst

Avamine EKA Galeriis

Viimastel aastatel on kujutava kunsti ja filmi piirimail loodud mitmeid märkimisväärseid animatsiooniinstallatsioone. See animatsiooni kasutusvaldkond kätkeb endas uusi narratiivseid vorme ja erilist võimalust liikuva pildi kogemisel. Selline kinematograafiline vabadus loob tingimused õitsva filmikultuuri tekkeks. Animatsiooni ja ruumikunsti võimaluste sundimatu kasutus ning nende inspireeriv kokkusulatamine loob unikaalse visuaalse keele ning selle esitluse.
Iga kunstnik räägib oma isikliku loo, olgu see narratiivne või mittenarratiivne, eksperimentaalne, abstraktne või figuratiivne. Kasutatakse laia valikut materjale tuššist paberil kuni portselanini, puulõiget, live-action kaadreid ja filmilindile kraapimist. “Animatsioon ja kaasaegne kunst” pakub unikaalse elamuse nii tavavaatajale kui professionaalile, juhtides samas ka tähelepanu animatsiooni ajaloolisele pärandile.

ENGLISH

Animation and Contemporary Art
18.-21.08.2021
curated by Gerben Schermer and Yiorgos Tsangaris
text Anet Ter Horst

Opening at EKA Gallery

On the cutting edge of fine art and film, some remarkable animation installations have been created in recent years. These ingenious applications of animation involve new narrative practices and new ways of experiencing moving images. Cinematic freebooting is a condition for a flourishing film culture. A free use of the possibilities of animated film and spatial or performance art and their inspirational interplay yields a unique visual language and a unique presentation.
Each artist tells a very own story, be it narrative or non-narrative, experimental, abstract or figurative. A multitude of materials and techniques have been used, from ink on (thin) paper to porcelain, woodcut, live-action footage and scratching on film. Animation and Contemporary Art suggests a unique frame of reference for audiences and professionals alike, meanwhile also drawing attention to the historic heritage of the animation film.