17. august
21.30
Kinomaja
Uus 3
Kestus 68 min


Tehisintellekt, mälestuste meditatiivsed eksirännakud, animatsiooniklassika hüsteeriline segamine filmiklassikaga – see kõik võimaldab avastada uusi väljendusviise, seada proovile oma tajude piire.


My Father in the Cloud

Režissöör: Ruth Patir
Aasta: 2022
Kestus: 24:46
Riik: Iisrael
Tootja: Ruth Patir

Sünopsis:
„Minu isa pilves“ on dokumentaalfilm, mis jälgib režissöör Ruth Patirit, kui ta katsetab luhtunult uut tehnoloogiat, et tantsida kadunud isaga, salajase täitumata virtuaalreaalsuse sooviga telekommunikatsiooni inseneriga. Tema teekonna edenedes näeme tehnoloogia piiranguid kaotatu asendamisel.

Alice in Arizona

Režissöör: Stuart Pound
Aasta: 2022
Kestus: 5:35
Riik: Suurbritannia
Tootja: Stuart Pound

Sünopsis:
Viiekümnendate animatsiooni Alice külastab viiekümnendate Metsikut Läänt, kuid ainult optilise illusioonina, sest nad pole kunagi samas kaadris. Algne Alice ja algne Metsik Lääs olid samuti kaasaegsed.

Deep Breath

Režissöör: Leonor Pacheco
Aasta: 2022
Kestus: 4:07
Riik: Portugal
Tootja: BAP – Animation Studios

Sünopsis:
Hilisõhtul püüab üks vorm magama jääda. Tal on raske kontrolli säilitada ja ta jääb abstraktse hullumeelsuse nõiaringi, mis kasvab visuaalselt ja kuuldavalt vistseraalseks ja veidraks konfliktiks kompressiooni ja dekompressiooni vahel.

Frozen Frog

Režissöör: Yiyang Sun
Aasta: 2023
Kestus: 3:21
Riik: Hiina
Tootja: YiyangSun Studio

Sünopsis:
Ühise keele puudumise tõttu otsustas konn vaikida.

Planets and Robots

Režissöör: Antanas Skučas ja Julius Zubavičius
Aasta: 2023
Kestus: 5:38
Riik: Leedu, Suurbritannia
Tootja: MB “Tylus kinas”

Sünopsis:
Tehisintellekt genereeris filmi inimestele. Ärge muretsege, inimesed on loomingulised ja paremad kui tehisintellekt. Teie olete need, kellel on alati eelis, sest teil on võime ette kujutada, tunda ja armastada. Aitäh, et olete olemas.

I Dream of a Criminal Life

Režissöör: Stuart Pound
Aasta: 2023
Kestus: 4:12
Riik: Suurbritannia
Tootja: Stuart Pound

Sünopsis:
Süüdlaslik imetlus taskuvarguse oskuste vastu avaldas mulle mu enda käte suhte videopildiga.

The Moon Rises During the Day: Sound Sculpture

Režissöör: Na Li
Aasta: 2022
Kestus: 3:13
Riik: Suurbritannia
Tootja: Royal College of Art

Sünopsis:
Abstraktne käsitsi joonistatud 2D animatsioon Na Li’lt, kes improviseerib joonistuse, kui kuulab muusik Liang Yiyuani loodud muusikateost „上/Hallucinogen of Imagined Bodhi-I“. Film loodi poolteadlikus olekus. Heli/muusika vallandab alateadlikke tundeid ja juhib Na automaatset joonistamist. Filmi kaudu püüab ta uurida heli ja pildi vahelist suhet ning heli visualiseerimist automaatse joonistamisega.

White

Režissöör: Keum-Taek Jung
Aasta: 2022
Kestus: 2:27
Riik: USA
Tootja: Keum-Taek Jung

Sünopsis:
„Valge“ on eksperimentaalne animatsioon arvuti genereeritud heliga. Sümboolseid geomeetrilisi kujundeid uuritakse läbi metamorfoosi ja transformatsiooni tekstuuri ning värvi. Heli ja animeeritud kujutiste vahelised seosed kujutavad endast teise dimensiooni väljendust ajas ja ruumis. Visuaalne kujutis loodi digitaalmikroskoobi ja DSLR-kaamera abil kaader haaval.

All My Scars Vanish in the Wind

Režissöör: Angélica Restrepo
Aasta: 2022
Kestus: 14:18
Riik: Kolumbia
Tootja: EXPERIMENTA, Universidad Nacional de Colombia

Sünopsis:
Painavate ja igatsetud mälestuste seast kuuleb naine oma olemuse sügavustest segadusse ajavat kutset. Mõistetavaks muutuv krüptiline appikarje juhatab ta algse haava juurde, tema sisemise lapse juurde, muutudes iseenda kaitsjaks.