19. august
18.00
Kino Sõprus

Vana-Posti 8
Kestus 73 min


Kohaliku animatsiooni vaprad uustulnukad ja vanad rokkstaarid on rivistatud suurejooneliseks etenduseks. Jah, me oleme elus ja õitseme!


Antipolis

Režissöör: Kaspar Jancis
Aasta: 2023
Kestus: 25:36
Riik: Eesti
Tootja: Nukufilm

Sünopsis:
Mõned inimesed usuvad, et maailm on lame, mõned jällegi, et maakera õõnsas sisemuses, maakoore siseküljel, on tsiviliseeritud elu. Antipolise sündmused leiavadki aset maakera sisemuses asuvas maailmas. Erinevalt meie tsivilisatsiooni üksikutest hästi informeeritud elanikest ei aima Antipolise asukad, et nad elavad hiidkera sisemuses. Sellest teada saamine mõjub kainestava šokina.

Värav

Režissöör: Francesco Rosso
Aasta: 2022
Kestus: 3:57
Riik: Eesti
Tootja: Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Von Krahl

Sünopsis:
Justkui nägemus ebaõnnestunud palverännakust. Meeleheitlik värava otsing unustatud maadel, kus julgevad lennata ainult sõjaväelennukid. Guašimaali ja digitöötluse abil kujutab animatsioonikunstnik Francesco Rosso kahte harjutavat munka, kes leiavad täiusliku noodi, mis läbib seinad ja aiad nende kihtidest hoolimata. Animatsiooni innustas varasem muusikateos Karl Saksalt, kes salvestas Hiina reisil budistlike munkade laule.

Epitaaf

Režissöör: Silvia Lorenzi
Aasta: 2021
Kestus: 13:23
Riik: Eesti
Tootja: Parrot & Stick

Eesti esilinastus

Sünopsis:
Elena otsustab vägivaldse suhte lõpetada. Ühel hommikul mõrvab ta endine elukaaslane ta kodu lähedal. Tema surm viib teekonnale, mis ühendab oleviku ja mälestused, muutes ta vägivaldse mõrva hoopis rahulikuks elust lahkumiseks. Visuaalse teadvuse voolu kaudu kujutatud Elena esindab paljude temasuguste naiste, kellest saavad iga päev mõrva ohvrid, saatust ja häält.

Kõverdama

Režissöör: Karl Kaisel
Aasta: 2022
Kestus: 4:16
Riik: Eesti, Austria
Tootja: University of Applied Arts Vienna

Sünopsis:
Film koosneb Kõverdama olendite katkistest ja poolikutest 3D-skannidest. Need räägivad lugusid kohast, mis oli varem, on praegu ja saab tulevikus olema. Teoses hõljuvad puude vaimud hävitatud maastike kohal, lilled kasvavad läbitorgatud kohtades, mälestused hiilivad purunenud maailmas. On selge, et metsa ei saa taandada arvudeks ja piltideks, mõneks liigiks või ressursiks. Kui hävitamine on läbi, on tulemuseks just selline painav pilt.

Kaheksandal päeval

Režissöör: Kristjan Holm
Aasta: 2023
Kestus: 6:00
Riik: Eesti
Tootja: Karabana

Sünopsis:
Kaheksandal päeval alustati sõda.

Operatsioon LARP

Režissöör: Mattias Mälk
Aasta: 2023
Kestus: 9:58
Riik: Eesti
Tootja: Eesti Joonisfilm

Sünopsis:
Pärast kokkupõrget pardiparvega kaotab sõjavägi raketi tihkesse metsa.

Sama metsa veerel jäävad metsavaht ja ta armuke Viki vahele kohalikule kütile Selmale. Viki põgeneb alasti laande, kättemaksuhimuline kütt kannul. Õnneks pakub käimasolev LARP-laager Vikile peidupaika, kuhu ta üritab sisse sulanduda.

Olles tüdinenud larpijate mängudest ja uskudes, et oht on möödas, suundub Viki tagasi metsavahi majja. Oma õuduseks leiab ta Selma mehe säilmete jaoks auku kaevamas. Viki, kes on nüüd kuriteo tunnistaja, üritab uuesti põgeneda, kuid komistab kadunud raketi otsa.

Kui sündmuskohale saabuvad sõjaväelased, tulevad ka larpijad, kes purjus olekus raketti ekslikult oma tõrvikuks peavad. Nüüd on Viki otsustada, kas joosta või olla kangelane.

Klaver põõsastes

Režissöör: Dashka Dementeva
Aasta: 2023
Kestus: 6:56
Riik: Eesti, Venemaa
Tootja: Eesti Kunstiakadeemia, Revival Studio

Sünopsis:
Filmis „Klaver põõsastes“ on muusikust peategelane võõrandunud oma tunnetest ja sisemisest minast. Ta elab rutiinset elu ühiskonnas, kus inimesed on taandatud ülesannetele mitte individuaalsusele. Kuigi ta igatseb midagi enamat, kardab ta tuttavast rutiinist lahkuda ja midagi uut proovida.

Ujuja

Režissöör: Kätrin Sibul
Aasta: 2022
Kestus: 2:18
Riik: Eesti
Tootja: Kõrgem Kunstikool Pallas

Eesti esilinastus

Sünopsis:
Vees ujudes hakkab ujuja nägema basseinipõhjas mustreid, mis ta endasse meelitavad. Ka taevas on jooni ja joondumisi, mille vaatamisest võiks lausa sõltuvusse jääda. Reaalsus ei lase sel aga juhtuda.