16. august
17.00
Eesti Lastekirjanduse Keskus

Pikk 73

Tunnustatud briti raamatuillustraator ja graafiliste romaanide autor Dave McKean tutvustab oma loomingut ja vastab publiku küsimustele.

Dave McKean

Dave McKean on illustreerinud ja kujundanud üle 80 auhinnatud ja murrangulise raamatu ning graafilise romaani, mille hulgas on „The Magic of Reality” (Richard Dawkins), „Kokkutulek” (Ray Bradbury), „The Fat Duck Cookbook” ja „Historic Heston” (Heston Blumenthal), „What’s Welsh for Zen” (John Cale), „Varjak Paw” ja „Phoenix” (SF Said), „The Savage”, „Slog’s Dad“ ja „Mouse Bird Snake Wolf” (David Almond), „Batman: Arkham Asylum” (Grant Morrison), „Öine vahetus” (Stephen King), „Kuritöö ja karistus” (Dostojevski), „Väljasõit rohelisse” (vennad Strugatskid), „Gormenghast” (Mervyn Peake) ja „Mr. Punch”, „Signal to Noise”,„Coraline” ning Newberry ja Carnegie medali võitnud „Kalmisturaamat” (Neil Gaiman).

Ta kirjutas ja illustreeris koomiksiseeria „Cages“ (Harvey, Pantera, Ignatzi ja Alph Arti auhinnad), kaks „Pictures That Ticki“ lühilugude kogumikku (V&A muuseumi aasta raamat), erootilise romaani „Celluloid“, graafilised romaanid „Raptor“ ja „Black Dog: The Dreams of Paul Nash“, mille tellisid sihtasutus 14-18 Now ja Imperial War Museum. „Black Dogi“ multimeedia etendust esitleti Tate Britainis, Somme Memorialis Amiensis ning paljudel teistel festivalidel Euroopas ja Kanadas.

Dave on lavastanud viis lühifilmi ja kolm mängufilmi: „MirrorMask“, „Luna“ (Raindance Festivali parim Briti mängufilm ja BIFA auhind) ja „The Gospel of Us“, kus mängis Michael Sheen (kaks Bafta Cymru auhinda). Praegu teeb ta neljandat mängufilmi „Wolf’s Child“, mis on ta enda näidendi põhjal, mis valmis koostöös Wildworksi teatrikompaniiga ning mida esitati Norwichi teatrifestivalil ja Trelowarreni mõisas Cornwallis.

Ta on Brays asuva kolme Michelini tärniga restorani Fat Duck kunstiline juht ning on loonud seinamaalinguid ja pakendeid Hestoni Londoni ja Austraalia restoranidele.

Tema teosed on nii era- kui ka avalikes kogudes üle kogu maailma ning ta rõhutab jätkuvalt, et narratiivil on kunstis otsustav koht.

2022. aastal sukeldus ta süvitsi tehisintellekti loodud kujutistesse ja lõi raamatu „Prompt: Conversations with Artificial Intelligence“, mis on essee, uurimus ja hoiatus uue, peaaegu evolutsioonilise muutuse tagajärgede kohta meie kultuuris. Ta jätkab joonistamist ja maalimist ning tõeliste asjade tegemist Kentis Inglismaal.