17. august
11.00
Kinomaja
Uus 3
Kestus 120 min


Eestis elava armeenia päritolu kunstniku ja filmitegija Natalia Mirzoyani animafilmid on vormilt kerged ja mängulised, samas kannavad nad endas eksistentsiaalset sügavust. Olgu tegelasteks sipelgas, ujuda igatsev laps või näärivana, edastavad nad kõik üldinimlikku sõnumit. Filmid on nauditav vaatamine nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Linastusele järgneb Natalia joonistamise töötuba, kus proovitakse erinevaid materjale, tekstuure ja joonistusvahendeid eri paberitel, katsetatakse liikumise ja spontaanse kompositsiooni joonistamist. Räägitakse ka visandite olulisusest ja vaadatakse toredaid näited erinevatelt kunstnikelt.

Palun võta kaasa oma visandivihik, erineva tekstuuriga pabereid ja mitu pliiatsit. Töötoas jagatakse materjale ka lisaks.

Natalia Mirzojan

Natalia Mirzojan on Eestis elav animarežissöör ja kunstnik. Ta sündis Jerevanis Armeenias. Ta õppis Jerevanis sotsioloogiat ja Peterburi Tarbekunsti ja Disaini Instituudis graafikat. Ta töötas animatsioonistuudios Petersburg animaatorina ja seejärel režissöörina, osaledes nii kommerts- kui ka sõltumatutes projektides.

Tema filmid „My Childhood Mystery Tree“ (2009), „Chinti“ (2012), „Five Minutes to Sea“ (2018) ja „Merry Grandmass“ (2020) valiti paljudele festivalidele, sealhulgas Berliini, Annecysse, Zagrebisse ja Hiroshimasse, ning need võitsid mitmeid auhindu.

Praegu õpib Natalia EKAs animatsiooni osakonnas ja on alustanud oma esimest stop-motion filmi.


Chinti

Režissöör: Natalia Mirzoyan
Aasta: 2012
Kestus: 8:00
Riik: Venemaa
Tootja: “Peterburg” Animation Studio

Sünopsis:
Isepäine sipelgas trotsib kolooniat ja pühendab oma elu unistuste poole püüdlemisele.

Five Minutes to Sea

Režissöör: Natalia Mirzoyan
Aasta: 2018
Kestus: 7:07
Riik: Venemaa
Tootja: “Peterburg” Animation Studio

Sünopsis:
Ema annab käsu: enne tagasi vette minekut tuleb teha paus ja viis minutit vaikselt istuda. Väikese tüdruku jaoks on need viis minutit igavuse ookean, mis on täiesti lõputu.

Merry Grandmas!

Režissöör: Natalia Mirzoyan
Aasta: 2020
Kestus: 8:08
Riik: Venemaa
Tootja: Soyuzmultfilm

Sünopsis:
Vana-aastaõhtul toovad vanemad väikese tüdruku nimega Maša vanaema juurde, kes elab Peterburi kesklinnas. Maša ootab väga igavat õhtut vanaema ja ta vanade sõpradega, kuid kõik läheb hoopis teisiti. Imeliselt naiivses stiilis film kujutab armsalt vene vanaemasid, nende kaduvat maailma ja Peterburi vanade kvartalite uue aasta maagiat.

Giraffe

Režissöör: Natalia Mirzoyan
Aasta: 2022
Kestus: 2:34
Riik: Venemaa
Tootja: Soyuzmultfilm

Sünopsis:
Episood almanahhist “Hõbeajastu”, mis põhineb Nikolai Gumiljovi luuletusel. Aafrika eksootilisus on ühendatud kurbade piltidega kaasaegsetest kangelastest, keda ei rahulda miski.