19. august
12.00
Kinomaja
Uus 3
Kestus 65 min


Igatsus armastuse järele, liigsöömine, mälukaotus ja BDSM – raske on leida mõnd tabuteemat, mida Izabela Plucinska poleks kajastanud. Savianimatsiooni oskuslik kasutamine võimaldab neil kõigil avaneda läbi elegantse jutuvestmise, iroonilise huumori ja tundesügavuse.

Peale seanssi toimub vestlus filmide autoriga.

Izabela Plucińska

Poolas sündinud ja praegu Saksamaal elav Izabela Plucińska on teinud umbes kolmkümmend filmi. Ta õppis kunsti ja filmi ning kasutab nüüd oma oskusi suurepäraste animeeritud teoste loomiseks. 2005. aastal võitis tema lühifilm “Jam Session” Berliini rahvusvahelisel filmifestivalil Hõbekaru. Sellest ajast alates on andekas filmilooja stabiilselt uute projektidega edu saavutanud. 2009. aastal linastus tema poliitilis-filosoofiline keskmise pikkusega film “Esterhazy” kogu maailmas, sealhulgas Inglismaal, Prantsusmaal, Soomes, Ungaris ja Mehhikos, pälvides mitmeid auhindu. Praegu töötab Berliinis elav Plucińska kolleegidega aktiivselt enda produktsioonifirmas Clay Traces. Tuntud kunstnikuna juhib ta sageli töötubasid ja õpetab üle maailma ülikoolides filmianimatsiooni. Tema töid on eksponeeritud mitmel näitusel. Tema viimane film „Portrait of Suzanne“ põhineb Roland Topori romaanil.


Afternoon

Režissöör: Izabela Plucińska
Aasta: 2012
Kestus: 2:39
Riik: Poola, Saksamaa
Tootja: Izabela Plucińska, Clay Traces

Sünopsis:
“Pärastlõuna” on kaheosaline kommentaar ühele hetkele, mida jagavad mees ja naine. Kuigi kumbki neist tegeleb täielikult oma asjadega ega paista midagi muud märkavat, vaatab paar ootamatu vahejuhtumi tõttu taas teineteise poole. Kui maailm natukeseks kuidagi hajub, saavad nad võimaluse taas ühineda. Kuid kui kaua see väärtuslik hetk kestab?

Abend

Režissöör: Izabela Plucińska
Aasta: 2016
Kestus: 2:33
Riik: Poola, Saksamaa
Tootja: Clay Traces

Sünopsis:
Mehel ja naisel pole ilmselgelt üksteisele enam midagi öelda – nii asutakse tegudele. Mees viskab naise lemmiknõud aknast välja; naine purustab mehe jahitrofee… Mööbel, riided, seinad – miski pole nende eest kaitstud. Izabela Plucińska plastiliini animatsioonis ühendab tülitsev paar jõud, et purustada kogu majapidamine. Kuid kas inimesed, kes nii kirglikult tülitsevad, saavad lõpuks lihtsalt lahku minna?

Darling

Režissöör: Izabela Plucińska
Aasta: 2013
Kestus: 7:03
Riik: Poola, Saksamaa
Tootja: Clay Traces, Hauptproductions Film

Sünopsis:
Mis on mälukaotus? Hirmu labürindis muutub võõras lähedaseks inimeseks ja kodu lõksuks. Kombates mööda tuttavate esemete ja kujude teed, püüab tegelane naasta endise elu juurde. Izabela Plucińska plastiliini animatsioon on paeluv pilt eksimise ja võõrandumise tundele ning katse panna kokku tükid, mis ei sobitu tervikuks.

Portrait of Suzanne

Režissöör: Izabela Plucińska
Aasta: 2019
Kestus: 15:17
Riik: Poola, Saksamaa, Prantsusmaa
Tootja: Clay Traces

Sünopsis:
Väikeses hotellis on mees, kes püüab liigse söömisega armunälga peletada. Kuid tema igatsust armastatu Susanne’i järele ei leevenda taldrikud täis lihalõike, köögivilju ja puuvilju. Kui peategelane läheb linna toitu otsima, vigastab ta kogemata jalga, mis muutub ootamatult Susanne’iks. Sellest ajast alates on nad lahutamatud. Ometi on see alles algus sürrealistlikule loole üksindusest, armukadedusest ja armastusest. Publikut võlub iga detail selles Roland Topori lühijutu groteskses plastiliini adaptsioonis.

Sexy Laundry

Režissöör: Izabela Plucińska
Aasta: 2015
Kestus: 12:02
Riik: Poola, Kanada, Saksamaa
Tootja: Clay Traces, National Film Board of Canada, Fundacja Las Sztuki

Sünopsis:
Kuidas pärast 25-aastast abielu taas kirelõõma sütitada? Izabela Plucińska erootiline komöödia, mis on tehtud täielikult plastiliiniga, süveneb rutiinist tuimastatud rokokoo-kitšis hotellitoas peituva viiekümnendates eluaastates paari, Alice’i ja Henry, eraellu…

Esterhazy

Režissöör: Izabela Plucińska
Aasta: 2009
Kestus: 24:50
Riik: Poola, Saksamaa
Tootja: Donten&Lacroix, Clay Traces

Sünopsis:
Kangelane on noor, peaaegu pime ja ära saetud jänes Esterhazy Viini Esterhazy dünastiast. Patriarh krahv Esterhazy saadab ta Berliini, et leida mingi salapärase Berliini müüri juurest hiiglaslik, terve ja lihav jänkutüdruk. Pärast pikka ja ulatuslikku otsingut leiab ta oma paradiisi (jäneste paradiisi, mis eksisteeris ka päriselt kuulsa Berliini müüri ida- ja lääneosa vahel). Esterhazy kolib sinna oma elu armastuse Mimiga, kuid on aasta 1989 ja Berliini müür langeb… Lugu kirjeldab Euroopa lähiajaloo kõige olulisemat poliitilist sündmust – Berliini müüri langemist tundmatust “jänese vaatevinklist”. Humoorika teemakäsitlusega elab publik kaasa kangelas-jänku Esterhazy seiklustele, mis tol Euroopa ajaloo erilisel ajal toimusid.