18. august
12.00
Kinomaja
Uus 3
Kestus 70 min


Kas see on revolutsiooni lõhn, mis õhus heljub? Millised allasurutud mõtted vabanevad seoses emadusega? Mis tunne on liiklusummiku tõttu tööst ilma jääda? Need pole justkui meie mured, kuni ühtäkki… ikkagi on.

Peale seanssi toimub temaatiline vestlusring.


Road Alert

Režissöör: Abisola Aboaba
Aasta: 2023
Kestus: 5:00
Riik: Nigeeria
Tootja: Plan Recherche

Sünopsis:
„Liiklushoiatus“ on lamenuku tehnikas 2D animatsioon, mis räägib ellujäämistaktika ja moraali võitlusest pingelises keskkonnas. Film vaatleb närvilist Lagose autojuhti hr Kolegbet, kel on kiire, et toimetada saadetis hoolimatute liiklejate piirkonnas õigeks ajaks kohale. Püüdes meeleheitlikult tähtajast kinni pidada, saab ta peaaegu korrumpeerunud politseinikult kuuli, kuna ta eiras peatamismärguannet, möödus kõnniteel napilt jalakäijast ja üritas vältida jälitavat politseinikku, kes oli otsustanud ta kinni võtta. Kui sihtkohast vaid minuti kaugusel tekib ummik, teel kaob viimanegi sularaha ja klient ähvardab asendada ta teise lähemal olijaga, avaldub hr Kolegbe ürginstinkt ja ta teeb otsuse, millel on kaugeleulatuvad tagajärjed. „Liiklushoiatus“ on enesesse süüviv lühilugu, mis uurib liiklusraevu, tsivilisatsiooni ja liiklejate vahelise suhtluse teemasid (võttes aluseks Nigeeria liiklejate tegelikke harjumusi) ning seda, mida meie ellujäämistaktika meist suurlinnas ja kaasaegses ühiskonnas paljastab ning kuidas meie jõupingutused ellujäämiseks ja üksteise võitmiseks võivad mõnikord olla kahjulikud.

Europe by Bidon

Režissöör: Samuel Albaric
Aasta: 2022
Kestus: 14:32
Riik: Prantsusmaa
Tootja: White Star

Sünopsis:
Biodun on nigeerlane. Selles animeeritud dokumentaalfilmis jutustab ta loo oma jalgsi teekonnast Lagosest Pariisi ja kuidas ta tänu oma vaprusele konteineris ehk „bidonis“ ellu jäi. Tema hämmastav jutustus muudab sündmused erakordseteks seiklusteks.

Hey Hey! Ho Ho!

Režissöör: Shalev Ben Elya ja Micha Yisraeli
Aasta: 2022
Kestus: 3:28
Riik: Iisrael
Tootja: Shalev Ben Elya ja Micha Yisraeli

Sünopsis:
Lubage meil teid juhtida teekonnal, mis võtab osadeks meeleavaldused Netanyahu valitsuse vastu, et leida kaoses meelerahu.

Fuar: A Counter-Memory

Režissöör: Ezgi Ozbakkaloglu
Aasta: 2022
Kestus: 2:11
Riik: Suurbritannia, Türgi
Tootja: The Glasgow School of Art

Sünopsis:
„Fuar: Vastumälestus“ rõhutab 1922. aasta Smürna/Izmiri suure tulekahju kollektiivset unustamist, uurides selle varemetele ehitatud linnaparki (Fuari). Teadmata sünget minevikku, lõid järgnevad põlvkonnad lihtsalt vastumälestusi. Kihitades kahte erinevat trükitehnikat, kuivnõela ja risograafiat, püüab projekt rõhutada ajastutevahelist kontrasti ja teavitada neid üksteisest. Tehnikad täiendavad narratiivi ja uurivad linna muutumist.

Golden Headacher

Režissöör: Niina Suominen
Aasta: 2022
Kestus: 17:00
Riik: Soome
Tootja: Force Majeure

Sünopsis:
Eksperimentaalne animafilm naiste vihkamisest ja agressioonist ning kultuuriliselt lubatud viisidest nende rahutute tunnete väljendamiseks või allasurumiseks. Filmi loomisel on animeeritud tekstiili- ja sisekujunduse jäätmed ning kauneid läikivaid lapsi kujutavaid pilte, mis olid eelmisel sajandil Skandinaavias populaarsed. Teos toob esile naiste ärrituse ja kurnatuse ning mõtted, mis jäävad sageli koduseinte vahele. Samuti peegeldab see pärast vihapurskeid tuntavat kahetsust ja häbi.

Soaked In

Režissöör: Shiyu Tang
Aasta: 2022
Kestus: 4:45
Riik: Hiina
Tootja: East China Normal University

Sünopsis:
Eksisteerisin niiskes ja soojas kohas.

Valgendatud „soo valimine“ toimub kahes erinevas ruumis, kus segunevad rahulolu ja meeleheide.

Fishbowl World

Režissöör: Marco Toledo
Aasta: 2022
Kestus: 11:48
Riik: Hispaania
Tootja: La Chola Creativa

Sünopsis:
Üldisest sotsiaalsest, majanduslikust ja poliitilisest olukorrast ärritunud Abdou seisab silmitsi karmi reaalsusega, otsides sümboolset muutust, mis aitaks ta „oma akvaariumist“ välja.

The Land of Milk and Honey

Režissöör: Isabelle Nouzha
Aasta: 2022
Kestus: 11:14
Riik: Belgia
Tootja: Nouzha, Fragments, ZooThéâtre

Sünopsis:
Pärast ulatuslikku hävitustööd kaitsevad allesjäänud asustatavaid alasid hiiglaslikud eraldavad müürid. Müüride vahel on ühel pool vaesunud ellujäänute populatsioon ja teisel pool eliit, kes on valmis kujundama rahva raevu tööjõuks.