17. august
13.30
Kinomaja
Uus 3
Kestus 56 min


Inimsaatuste keerdkäigud, poliitiline turbulents, naiste õigused, vabadus. Ka keeruliste probleemide käsitlemisel suudab animatsioon kui meedium pakkuda konkurentsi harjumuspärasele dokumentalistikale. See filmiliik suudab ühendada inimeste unistused, visioonid ja fantaasiad argireaalsusega ning seeläbi avardada meie arusaama inimkogemusest kui sellisest.

Peale seanssi toimub temaatiline vestlusring.


Inside Kaboul

Režissöör: Denis Walgenwitz
Aasta: 2023
Kestus: 29:52
Riik: Prantsusmaa
Tootja: TCHACK

Sünopsis:
2021. aasta suvel naaseb Taliban Afganistanis võimule ning kahe noore naise, Raha ja Marwa saatus muutub. „Kabulis“ põhineb sadadel häälsõnumitel, mida nad vahetasid järgnevatel kuudel ajakirjanik Caroline Gilletiga. Raha on otsustanud jääda Kabuli; ta seisab silmitsi režiimi vägivalla ja kriisiga, millesse riik on järk-järgult vajumas. Marwa on lahkunud ja vangistatud Abu Dhabi põgenikelaagrisse, kus ta ootab nädalast nädalasse, et teda võetaks vastu kuskil Euroopas või Ameerika Ühendriikides. Nende jaoks on kõigi omaealiste noorte naiste küsimused ainulaadse teravusega: kuidas kasvada üles ja projitseerida end tuleviku suunas, kui oled 20-aastane ja tuttav maailm on kokku varisemas?

Hadis

Režissöör: Nazrin Aghamaliyeva
Aasta: 2023
Kestus: 9:19
Riik: Aserbaidžaan, USA, Tšehhi
Tootja: ANIMAFILM Studio

Sünopsis:
Maailmas, mida valitsevad varesed ja diskrimineerimine, otsustab noor tüdruk õigluse eest võidelda.

Phoenix

Režissöör: Mona Shams
Aasta: 2023
Kestus: 5:36
Riik: Iraan
Tootja: University of Tehran

Sünopsis:
„Fööniks“ on dokumentaalfilm rändest ja kodumaast. See põhineb reaalsetel kogemustel ja päris häältel. Peategelane otsustab sõdurina riigist lahkuda, müüb kõik maha ja alustab uuel kodumaal uut elu.

End of Summer

Režissöör: Tara Attarzadeh
Aasta: 2023
Kestus: 3:13
Riik: Iraan
Tootja: University of Tehran

Sünopsis:
„Suve lõpp“ on lühike 2D animatsioon väikesest tüdrukust, kes mängib maja katusel kiigel, kuid kiige nöör läheb järsku katki. Nüüd on tüdrukul igav ja ta hakkab unistama, kui tuviparv üle katuse lendab. Ta uitab vabana linnas ringi ja kui ta reaalsusesse naaseb, näeb ta, kuidas linnud taevas muutuvad sõjalennukiteks. Lennukid hävitavad linna.

Our Uniform

Režissöör: Yegane Moghaddam
Aasta: 2022
Kestus: 7:25
Riik: Iraan
Tootja: Yegane Moghaddam

Sünopsis:
Iraani tüdruk jagab koolimälestusi oma vana koolivormi voltide ja kanga kaudu.